Muzeum Historii Polski udostępniło w sieci film „Niepokonany. Opowieść o generale Stanisławie Maczku”. Premiera filmu zbiegła się ze 128. rocznicą urodzin generała. Dotychczas film można było zobaczyć wyłącznie podczas pokazów specjalnych, organizowanych również przy wsparciu Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego. Teraz jest on dostępny dla wszystkich na muzealnym kanale You Tube.

Dokument został wyprodukowany przez Muzeum Historii Polski w ramach międzynarodowego projektu „Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze”. Reżyserem filmu jest Rafał Geremek, który przedstawił postać generała jako twardego żołnierza, cenionego taktyka i dowódcy, ale przede wszystkim jako niezwykłego człowieka.

Jeden z pokazów specjalnych, zorganizowany przez reżysera i AM Art-Media Agencja PR, miał miejsce w warszawskim klubie Harenda. Pisaliśmy o tym tutaj Niepokonany. Dokument o generale Maczku. Partnerami pokazu obok Fundacji, było też Muzeum Historii Polski.