Rozpoczęła się XVI edycja Delfiatonu w Galerii Delfiny. To wystawa, podczas której zostały zaprezentowane prace niemal 40 artystów, w tym malarzy, fotografików, rzeźbiarzy. Wystawę można podziwiać do 15 stycznia 2019 r.

Delfiaton to zbiorcza wystawa prac wielu znamienitych artystów zróżnicowana pod względem dziedzin sztuki. Mimo różnych form i artystycznych wyrazów wystawa tworzy całość, jeden przekaz.

– Naszym zamysłem jest takie przygotowanie wystawy, żeby obrazy mogły ze sobą „rozmawiać” – tłumaczą organizatorzy. To właśnie ten zamysł wyróżnia Delfiaton, jako jedne z nielicznych tego typu wydarzeń artystycznych w Polsce.

Pierwszy Delfiaton odbył się w Galerii Delfiny w 2002 r. Wystawa zainspirowana była pobytem Delfiny Krasickiej, założycielki galerii, w Argentynie, gdzie jej przyjaciółka Sara organizowała tygodniowe wystawy przedświąteczne pt. Saraton. Tę tradycję Delfina przeniosła do swojej Galerii i tak powstał Delfiaton. Co ważne, wystawa składa się z wielu małych form idealnych na świąteczne prezenty.

Prace tegorocznego Delfiatonu można zwiedzać w Galerii Delfiny, na ul. Smulikowskiego 10/2 od 3 grudnia br. do 15 stycznia 2019 r. w godzinach otwarcia Galerii: pn.-pt. 13-19; sob. 13- 18.