W czwartek 30 sierpnia Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego wspólnie z Pracodawcami RP i Ambasadą Republiki Argentyny zorganizowali wieczór argentyński, będący nieformalnym powitaniem nowej ambasador Republiki Argentyny Any Marii Ramirez. Spotkanie zgromadziło liczną rzeszę reprezentantów warszawskich elit spragnionych kontaktu z argentyńską kulturą oraz, co ważniejsze, kuchnią, ponieważ kulminacyjnym punktem wieczoru była degustacja argentyńskiej wołowiny sprowadzonej specjalnie na tę okazję.

Na spotkaniu obecni byli szefowie najważniejszych gazet, tygodników i portali internetowych, nie zawiedli również przedstawiciele świata kultury oraz oczywiście biznesu. Wieczór poprowadziła Aleksandra Ciejek.

– Bardzo się cieszę mogąc reprezentować mój kraj w Polsce. Mam nadzieję, że uda mi się nawiązać dużo przyjacielskich, kulturalnych i gospodarczych znajomości, które posłużą do zbliżenia obu naszych krajów. Dzisiaj pozostaje mi zaprosić państwa na tradycyjne argentyńskie asado. Asado to tradycyjne spotkanie przyjaciół przy grillowanej wołowinie i argentyńskich winach, z których również słynie mój kraj – powiedziała na początku spotkania ambasador Republiki Argentyńskiej Ana Maria Ramirez.

Gości przywitał również Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski, główny organizator spotkania. – Cieszę się, że możemy gościć tu panią ambasador oraz licznie zgromadzonych gości. Jestem pewien, że dzisiejsze wydarzenie pozwoli na zawiązanie wielu przyjacielskich relacji, które niebawem zaczną procentować udaną współpracą biznesową pomiędzy naszymi krajami. Tak się składa, że Pracodawcy RP są przedstawicielami biznesu Europy Centralnej i Wschodniej w B20, które to jest specjalną grupą biznesową przygotowującą rekomendacje z tych krajów dla G20. Muszę też dodać, że Pracodawcy RP są jedyną polską organizacją, której przedstawiciele uczestniczą w pracach B20 od 2012 roku – mimo, iż Polska nie należy do G20. Jestem niezwykle szczęśliwy mogąc gościć tu panią ambasador, zwłaszcza, że następne spotkanie grupy G20 odbędzie się właśnie w Argentynie pod koniec września – powiedział Andrzej Malinowski Prezydent Pracodawców RP.

O odpowiedni smak wołowiny zadbał mieszkający w Polsce Stefan Ybarra który jako argentyński Polak w Polsce i polski Argentyńczyk w Argentynie, łączy te dwa piękne kraje.

Współorganizatorami wydarzenia obok Pracodawców RP była Ambasada Republiki Argentyny oraz Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego.