Jak ofiara może stać się drapieżnikiem? Czy tragiczne doświadczenia mogą uczynić nas kimś lepszym czy wręcz przeciwnie? To pytania, na które w swojej najnowszej książce odpowiada Piotr Zaremba, autor kryminału „Horror licealny”. Partnerem publikacji jest Galeria Delfiny.

Akcja książki dzieje się w środowisku warszawskiej młodzieży, nie do końca typowej, bo mowa o uczniach katolickiej szkoły średniej. Autor korzysta z najlepszych wzorców kryminału i literatury grozy.

– W historii polskiej literatury horror jest właściwie nieobecny, ale w ostatnich latach coś się w tej dziedzinie zmienia. Pojawiło się kilku pisarzy, którzy lubią literaturę grozy i konsekwentnie do niej wracają. Do tej grupy należy Piotr Zaremba, który kilka dni temu opublikował „Horror licealny”. To jest bardzo ciekawy przypadek, bo jest to historia niemal wprost odwołująca się do „Carrie” Stephena Kinga, ale umieszczona w polskim kontekście medialnym, społecznym i politycznym. Czasem balansuje na granicy groteski, ale nigdy jej nie przekracza. I ma całkiem ważne przesłanie – mówi o książce Mariusz Cieślik, autor audycji radiowej Trójki „Przodownicy lektury”.

Wydawcą „Horroru licealnego” jest Wydawnictwo Warszawskie. Partnerem książki jest Galeria Delfiny.