Wyjątkowy kalendarz prezentujący najbardziej znane i cenione dzieła Tamary Łempickiej zdobył Srebrną Nagrodę Japońskiej Federacji Przemysłu Poligraficznego. Kalendarz został uznany za jeden z najpiękniejszych i najlepiej wydanych kalendarzy 2021 r.

Kalendarz Tamary Łempickiej, zwanej królową art deco, został wydany przez wydawnictwo BOSZ. – W ubiegłym roku postanowiliśmy pokazać światu jakie piękne rzeczy powstają w Polsce i do międzynarodowego konkursu Gregor Calendar Award zgłosiliśmy luksusowy kalendarz „Tamara de Lempicka 2021” – mówi Aleksandra Fałkowska, dyrektor ds. marketingu i promocji wydawnictwa BOSZ. – W niemieckiej edycji konkursu nasz kalendarz został wyróżniony, co już było dla nas wielkim sukcesem, jako że konkurował z setkami kalendarzy z całego świata.

Po ocenie niemieckich jurorów nagrodzone kalendarze trafiły do Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie wzięły udział w japońskiej edycji konkursu. Jury złożone z ekspertów Japońskiej Federacji Przemysłu Poligraficznego przyznało kalendarzowi Srebrną Nagrodę, uznając go za jeden z najpiękniejszych i najlepiej wydanych kalendarzy 2021 r.