W Galerii Delfiny, działającej w ramach Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego, odbyło się dziś otwarcie wystawy obrazów Michała Jana Wielowiejskiego. Wystawa jest cyklem siedmiu kompozycji, które będzie można podziwiać do 18 lutego.

Wystawa „Obraz z obrazu” jest wizualną odpowiedzią na pytanie postawione przez artystę w pracy doktorskiej o tym samym tytule. Celem podstawowym było prześledzenie procesu twórczego. Badania artysta przeprowadził na bazie własnych doświadczeń. Obrazy stanowią rezultat tych badań.

Michał Jan Wielowiejski z wyróżnieniem ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w 2011 r. Jest asystentem w pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Apoloniusza Węgłowskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na Wydziale Sztuki Mediów, a także pracownikiem Mazowieckiego Instytutu Kultury. Na swoim koncie posiada kilka indywidualnych wystaw. „Obraz z obrazu” to wystawa będąca wynikiem jego pracy doktorskiej.

Prace Michała Jana Wielowiejskiego można oglądać w Galerii Delfiny przy ul. Smulikowskiego 10/2 do 18 lutego 2019 r. w godzinach pracy Galerii: w PN, WT i PT w godz. 15-19 oraz w ŚR i CZW w godz. 15-18.