13 i 14 marca warszawski antykwariat „Lamus” organizuje LIII Aukcję Antykwaryczną. W ofercie znalazły się również interesujące krasickiana.

Licytować będzie można pierwsze wydanie „Antymonachomachii” (Warszawa 1780); cena wywoławcza egzemplarza w dobrym stanie to 900 PLN. Z kolei wydany w 1794 „Kalendarz obywatelski”, zawierający zestawienie dzienne ważnych rocznic z historii Polski, ma cenę wywoławczą 1000 PLN. Pierwsza edycja „Wierszy X.B.W.” (Warszawa 1784) z nieco podniszczoną okładką oferowana jest z ceną wywoławczą 1200 PLN. Pierwodruk poematu „Wojna chocimska” (Warszawa 1780), ilustrowany rozkładaną ryciną z portretem hetmana Jana Karola Chodkiewicza i widokiem twierdzy Chocim osiągnął najwyższą cenę wywoławczą – 2000 PLN.

Wśród oferowanych rycin znajduje się osiemnastowieczny miedzioryt z cudownym wizerunkiem Świętej Rodziny z kościoła franciszkanów w Miedniewicach na Mazowszu. W lipcu 1764 r. obraz koronował biskup Ignacy Krasicki. Na aukcji wystawiono (cena wywoławcza 9000 PLN) złożoną z 36 litografii tekę „Portrety królów polskich i ludzi sławnych” Ludwika Horwarta – znajduje się tam także podobizna Księcia Biskupa Warmińskiego.

Licytować można za pośrednictwem portalu secretera.pl