Poczet Przedsiębiorców Polskich, to publikacja której partnerem merytorycznym jest Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego. W ostatnim czasie na łamach Polska The Times prof. Lech Królikowski, pisarz i zasłużony samorządowiec, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat książki.

– Autorzy „Pocztu przedsiębiorców polskich” (…) położyli akcent na problematykę finansową, z podkreśleniem narodowości bohatera, co wyróżnia tę pracę spośród setek innych opracowań dotyczących historii Polski. Książka odznacza się bardzo staranną i bogatą formą edytorską, a na dodatek – dobrze się ją czyta – piszę prof. Królikowski.

Cały wywiad można przeczytać tutaj: Poczet Przedsiębiorców Polskich, fascynująca opowieść o historii gospodarki

Książka „Poczet przedsiębiorców polskich” to opowieść o polskiej gospodarce przez pryzmat osób, które miały największy wpływ na jej kształt. Autorzy opisują jej cykl od finansów i zarządzania, aż do zwykłego rzemiosła, od czasów piastowskich i jagiellońskich, przez czasy wolnej elekcji i stanisławowskie, XIX wiek, a na II Rzeczpospolitej kończąc. Zamysłem autorów książki było przybliżenie realiów poszczególnych epok i ukazanie w jaki sposób budowano sukces; własny, rodzinny i publiczny.

Książka została wydana przez Warsaw Enterprise Institute. Partnerem merytorycznym publikacji jest Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego.