Największe święto polskich scenarzystów, czyli wyjątkowy festiwal organizowany przez Warszawską Szkołę Filmową. Inspirujące spotkania, ciekawe wykłady i pełne praktycznej wiedzy warsztaty, a także – konkurs na scenariusz i sesje pitchingowe. Script Fiesta oferuje wszystko, co początkujący (i nie tylko!) scenarzysta lubi najbardziej, a do tego – całkowicie za darmo.

To wydarzenie dedykowane zarówno profesjonalistom, którzy pragną podszkolić swój warsztat, jak i początkującym scenarzystom, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze scenariopisarstwem i chcą zgłębić jego tajniki. A także dla wszystkich innych wielbicieli X Muzy i filmowców reprezentujących inne dziedziny tej sztuki, którzy szukają dodatkowych inspiracji. Script Fiesta gości na kulturalnej mapie stolicy już od 10 lat, skąd więc, nawiązujące do Felliniego, zaskakujące „9 i pół”? Przed pandemią festiwal odbywał się w związanym z Warszawską Szkołą Filmową kinem Elektronik. Tegoroczna edycja wyjątkowo przyjmie formę online, a wirtualnym centrum festiwalowym zostanie platforma Think Film – twórcy potraktowali ją więc jako „pół”, a jubileuszową, 10. edycję zaplanowali na 2022 rok.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników kilkanaście wykładów i masterclassów. Gośćmi festiwalu będą twórcy filmowi i telewizyjni, literaci, scenarzyści, dramaturdzy – z Polski, a także z zagranicy. Będziemy mieli szansę dowiedzieć, jak wygląda praca scenarzysty od kuchni – począwszy od procesu twórczego, poprzez dialogi i bohaterów oraz rozwijać narrację, a także wysłuchamy wielu cennych rad od doświadczonych i uznanych twórców. Jak zapowiadają organizatorzy – jest to szansa na pozyskanie wiedzy i umiejętności, wykraczających znacznie poza tradycyjne programy nauczania dla scenarzystów – zarówno w szkołach filmowych, jak i tych oferowanych przez różnego rodzaju scenariuszowe kursy. Festiwal wyróżnia też szansa, jaką daje on scenarzystom w zakresie możliwości zaprezentowania swoich pomysłów i projektów na trzy różne sposoby – poprzez udział w „Targowisku twórczości”, „Pitch Fieście” czy konkursie na koncepcję serialu internetowego.

Script Fiesta 9 i pół

22.04. – 24.04.2021 r.
Online:
thinkfilm.pl

Udział bezpłatny