Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego rozpoczęła nowy projekt. e-Miesięcznik, to newsletter, w którym co miesiąc możemy znaleźć ciekawe informacje ze świata kultury i sztuki, wywiady i felietony.

Zamierzamy budować platformę opinii i informacji o szeroko pojętej kulturze, pamięci historycznej, społecznej odpowiedzialności biznesu w aspekcie wspierania przedsięwzięć kulturalnych i naukowych. W naszym magazynie jest miejsce na każdy interesujący głos, poświęcony kulturze i wyzwaniom współczesnej cywilizacji.

W pierwszym numerze e-Miesięcznika opublikowaliśmy m.in. wywiad z prof. Tadeuszem Cegielskim, poświęcony postaci naszego Patrona – Ignacego Krasickiego. Znalazł się również obszerny, ilustrowany fotografiami tekst poświęcony Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, autorstwa dziennikarza Jacka Zalewskiego.

W kolejnych wydaniach e-Miesięcznika będziemy współpracować z dziennikarzami, publicystami i ludźmi kultury, którzy na co dzień współpracują z Fundacją oraz prowadzoną przez nad Galerią Delfiny – miejscem wystaw, wydarzeń artystycznych i kulturalnych oraz debat na warszawskim Powiślu.

Co miesiąc w e-Miesięczniku znajdą się nie tylko informacje o działaniach Fundacji, ale przede wszystkim wywiady z ciekawymi ludźmi, felietony pokazujące różne oblicza naszej kultury, nowości książkowe i filmowe, kalendarium ze zbliżającymi się wydarzeniami tj. wystawami, spektaklami, koncertami, wernisażami, i wiele, wiele innych.