W salonach Empik w całej Polsce, a także w sieci internetowych księgarni, jest już dostępny 6. numer magazynu „Raport ESG”. Temat przewodni magazynu wpisuje się w hasło, które towarzyszyło XXXII Forum Ekonomicznemu w Karpaczu: „Nowe wartości Starego Kontynentu – Europa u progu zmian”.

W nowym numerze redakcja przedstawia kulisy walki o lepszą pozycję firm działających w Europie, która musi na nowo określić wartości adekwatne do zmian zachodzących na świecie. Kwartalnik porusza tematy społecznej odpowiedzialności biznesu, ochrony środowiska i ładu korporacyjnego.

Kongres ESG i konkurs dla pracodawców

„Raport ESG” to magazyn gospodarczy i pierwsze takie wydawnictwo na polskim rynku poświęcone zagadnieniom ESG. Wydawcą magazynu jest Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, główny organizator Kongresu ESG, którego III edycja odbędzie się 31 stycznia 2024 r. Tym razem wydarzenie będzie miało charakter europejski. Program kongresu oraz laureatów nagrody KOD ESG poznamy 2 października 2023 r., podczas specjalnej konferencji.

Fundacja współorganizuje także Konkursu o Tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania – promujący dobre praktyki pracodawców. Uroczyste rozstrzygnięcie 13. edycji konkursu, odbędzie 8 listopada br.

Pierwsze wydawnictwo w Polsce

W magazynie, dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej, na 68 stronach znajdziemy opinie, komentarze i artykuły, a także wskazówki i kierunki działania dla rozwoju idei ESG przygotowane z myślą o polskich przedsiębiorcach. Po raz pierwszy informacje na ten temat zostały zebrane w jednym miejscu, w przyjaznej czytelnikowi formie. „Raport ESG” jest kwartalnikiem, a jego cena to 19,90 PLN. Redakcja przygotowała też atrakcyjną ofertę dla prenumeratorów.

Wydawnictwo, oprócz sklepów sieci Empik, jest też dostępne w księgarniach internetowych, m.in. e-Kiosk.pl, Nexto.pl czy egazety.pl.

– Budując zaufanie Czytelników do naszego kwartalnika, przedstawiamy całą paletę tego, co jest konkretne i pomocne, w tym case study, opowiedzianych przez przedstawicieli potężnych firm. Formy wolontariackiej aktywności, różnorodne wzmacnianie lojalności interesariuszy, metody zarządzania i komunikacji, pomoc dla uchodźców, jak też osobiste predyspozycje do bycia dobrym menedżerem czy znajdywanie balansu między pracą a życiem prywatnym – to tylko część zagadnień, które omawiamy podczas kolejnych wywiadów – mówi Bogusław Mazur, redaktor naczelny. – Marta Pokutycka Mądrala, Dyrektorka Komunikacji Korporacyjnej Nationale-Nederlanden; Jacek Kowalski, Członek Zarządu ds. Human Capital, Orange Polska; Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska; Anna Grabowska, Wiceprezeska Zarządu ds. Strategii Konsumenckich Grupy Żabka – to tylko niektórzy eksperci, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat realizacji ESG w praktyce – dodaje redaktor Mazur.

Saba Gabriela-Moussa ekspertka ds. różnorodności i migracji w Wielkiej Brytanii, dzieli się na łamach „Raporty ESG” brytyjskimi doświadczeniami z asymilacji różnorodnych grup imigrantów, a Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, wydawca kwartalnika, przedstawia wyniki badań dotyczących poziomu wiedzy i kompetencji kadry zarządzającej i przedsiębiorców z sektora MMŚP w zakresie ESG.

Na stronach Raportu ESG znajdziemy też artykuły dotyczące konkretnych rozwiązań pomocnych w raportowaniu i poradnikowych, w tym m.in. dyrektywy CSRD czy standardów raportowania (ESRS).

Więcej w wydaniu papierowym i elektronicznym

Magazyn jest dostępny w sieci sprzedaży salonów Empik oraz w internecie na portalach:

Prenumeratę magazynu Raport ESG można zamówić pod adresem: raportesg@fundacjaxbw.pl

Wydawcą „Raportu ESG” jest Instytut ESG -zespół doradczo-analityczny – działający w ramach Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego, organizator I Kongresu ESG – Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG. Instytut jest też wydawcą portalu RaportCSR.pl, jednego z największych i najstarszych źródeł informacji na temat społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce, oraz oESG.pl – nowej platformy wiedzy dla przedsiębiorców i ekspertów, ale też przedstawicieli administracji państwowej, samorządowców, dziennikarzy i studentów.

Następny numer magazynu pojawi się w listopadzie 2023 r.