Fundacja XBW wspólnie z Galerią Delfiny zaprasza na wieczór autorski Marka Jurka. Spotkanie odbędzie się dziś, w czwartek 14 września, o godz. 18. Bezpośrednią relację ze spotkania będzie można śledzić na kanale You Tube Fundacji.

Najnowsza książka Marka Jurka to esej o ostatnich latach polskiej polityki, zestawiający postawy różnych ugrupowań, chcących reprezentować konserwatywną część opinii publicznej. Książka nie popiera, ale też nie dyskwalifikuje żadnej z prawicowych partii, przestrzega natomiast przed przejęciem władzy przez radykalną opozycję.

Autor, posiłkując się własnym doświadczeniem z wieloletniej działalności publicznej, pokazuje jak można analizować proces polityczny w oparciu o wyznawane wartości. Dzięki bogatej argumentacji historycznej i socjologicznej „Prawica na rozdrożu” może być ciekawą lekturą dla każdego czytelnika zainteresowanego życiem publicznym i historią współczesną, niezależnie od wyznawanych poglądów.

Dyskusję z udziałem autora książki poprowadzi zastępca redaktora naczelnego dziennika Super Express – Hubert Biskupski. W dyskusji wezmą też udział Piotr Trudnowski – koordynator Instytutu Demokracji Bezpośredniej, byłu prezes Klubu Jagiellońskiego oraz Łukasz Warzecha – dziennikarz tygodnika „Do Rzeczy”.