„Z pogranicza…” to tytuł wystawy malarstwa, którą do 5 marca będzie można obejrzeć w Galerii Delfiny. Autorem prezentowanych prac jest polski malarz i scenograf – Mikołaj Malesza.

Mikołaj Malesza jest malarzem, który, jak sam o sobie mówi, czerpie z różnych źródeł. Jego inspiracją od zawsze było miejsce jego urodzenia, dzieciństwa i wczesnej młodości – wieś na skraju Puszczy Knyszyńskiej. Kształcił się w Państwowym Liceum Plastycznym w Supraślu i ukończył studia na ASP w Warszawie. Te dwie szkoły uformowały jego wrażliwość na sztukę współczesną, a także jej różnorakie nurty. Natomiast praca scenografa w teatrze pozwoliła wzbogacać tematykę twórczości oraz środki wyrazu.

Najnowszą wystawę w Galerii Delfiny autor zatytułował „Z pogranicza…”. Nazwa ma oddawać różnorodność nurtów sztuki współczesnej, z których czerpie autor.

– Prezentuję na wystawie obrazy z pogranicza różnych nurtów mojego malarstwa. Tytuł wystawy odnosi się także do tych rejonów wschodniej Polski, z której pochodzę. Wpływ krajobrazu, kontakt ze zwierzętami, specyficzna wschodnia duchowość miały wpływ na powstawanie wielu moich obrazów. Grupowałem je w swoiste cykle, które zatytułowałem: „Bliżej zwierząt”, „Inspiracje pejzażem”, „Powrót”, „Między słowami” – mówi o swojej wystawie autor.

Wystawę prac Mikołaja Maleszy „Z pogranicza…” można oglądać w Galerii Delfiny (ul. Smulikowskiego 10, lok. 2 na warszawskim Powiślu) do 5 marca, od poniedziałku do piątku w godzinach od 15 do 18.